podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Trynidad i Tobago - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Trynidad i Tobago - wiza, ambasady, przepisy

Port of Spain     
trynidad.i.tobago
Trynidad i Tobago - podróże do Trynidad i TobagoTrynidad i Tobago - mapa krajuTrynidad i Tobago - spis artykułów i galeriiTrynidad i Tobago - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeTrynidad i Tobago - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaTrynidad i Tobago - szczepienia, zdrowie, poradyTrynidad i Tobago - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROTrynidad i Tobago - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOTrynidad i Tobago - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywateli polskich nie obejmuje obowiązek wizowy przy wjeździe na terytorium Trynidadu i Tobago w celu turystycznym, na pobyt do 30 dni. Aby uzyskać wizę na dłuższy pobyt, należy złożyć w placówce Trynidadu i Tobago lub placówce Wielkiej Brytanii (w krajach nie należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów) wniosek wizowy (dostępne na stronie internetowej: www.gov.tt), 1 zdjęcie, ważny dokument podróży, potwierdzenie zakwaterowania na Trynidadzie, wyciąg z konta bankowego potwierdzający posiadanie środków na wydatki związane z pobytem, zaproszenie, rezerwację biletu powrotnego. Przy przekraczaniu granicy trzeba wypełnić kartę imigracyjną, okazać bilet powrotny, rezerwację hotelową, a także środki finansowe potrzebne na czas pobytu (ich wysokość nie została określona). Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy.
Informacje dla kierowców
Polskie lub międzynarodowe prawo jazdy może być używane przez 90 dni. Ruch uliczny jest lewostronny.
Przepisy celne
Nie ma restrykcji przy wwożeniu i wywożeniu pieniędzy.
Bezpieczeństwo
Nie ma szczególnego zagrożenia przestępczością. Należy zachować zwyczajową ostrożność przy poruszaniu się po zmierzchu w centrum stolicy oraz w miejscach o charakterze turystycznym (częste okradanie turystów). Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych